Od 19 lat Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej organizuje konkurs pod nazwą "Powszechny Internetowy Konkurs dla Uczniów Szkół Średnich - Matematyka".
Konkurs ten składa się z kilku etapów (w formule eliminacyjnej). W każdym z nich uczestnik rozwiązuje zadania losowane przez System Informatyczny Konkursu, przy wykorzystaniu specjalnie do tego celu stworzonej bazy zadań konkursowych.

W dwóch pierwszych etapach uczestnik rozwiązuje zadania testowe (łącznie jest ich 50, podzielonych na 5 tur z rosnącym poziomem trudności), w trzecim - rozwiązuje 10 zadań otwartych i zredagowane przez siebie rozwiązania przesył do organizatorów, w półfinale - w miejscu wskazanym przez Organizatora - w czasie 90 minut ma do rozwiązania 10 zadań.
100 osób z najlepszym wynikiem uzyskanym w półfinale kwalifikuje się do finału Konkursu.

Zawody finałowe XIX edycji konkursu PW odbyły się 14 kwietnia 2018 roku, w Gmachu Wydziału Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej, ul. Koszykowa 75.
Każdy uczestnik finału miał 180 minut na rozwiązanie 5 zadań otwartych (ich treść jest dostępna pod adresem: https://konkurs.mini.pw.edu.pl/node/13400).

Zwycięzcą XIX konkursu PW został Dawid Przybyliński, uczeń ZS UMK Gimnazjum i Liceum Akademickie w Toruniu, który zdobył w finale 99 punktów (na 100 możliwych).

Do grona laureatów Konkursu Politechniki Warszawskiej dołączyli w tym roku kolejni uczniowie naszej szkoły:
Miłosz Januszewski (5 miejsce, w finale uzyskał 95 punktów),
Kamil Galewski (7 miejsce, w finale uzyskał 93 punkty),
Jakub Sola (12 miejsce, w finale uzyskał 86 punktów).

Każdy z laureatów został uhonorowany okolicznościowym dyplomem oraz nagrodą rzeczową.

Wyniki finału dostępne są na stronie https://konkurs.mini.pw.edu.pl/node/13403
a galeria zdjęć z zakończenia konkursu oraz z przebiegu zawodów finałowych jest na stronie: https://konkurs.mini.pw.edu.pl/galeria

Informacje nt. konkursu można znaleźć pod adresem: https://konkurs.mini.pw.edu.pl/

PK

KONTAKT

REKRUTACJA

ZASTĘPSTWA

PLAN LEKCJI

SAMORZĄD UCZNIOWSKI

DZIAŁ PRZYRODNICZO MATEMATYCZNY

DZIAŁ
HUMANISTYCZNY

DZIAŁ
JĘZYKÓW OBCYCH

DZIAŁ SPORTOWY

DZIAŁ
ARTYSTYCZNO-
KULTURALNY

PLANETARIUM

SZUKAJ