Jako, że corocznie do naszej szkoły przychodzą nowi uczniowie :), którzy często nie znają swoich kolegów i koleżanek z klas pierwszych, pedagog szkoły, p. Ewa Bąbol, przygotowuje dla nich kilkugodzinne zajęcia integracyjne. Po jednym dniu integracji, wszyscy pamiętają swoje imiona, a nawet bardziej szczegółowe dane, jak data urodzin, czy nawet hobby :).

Spytałyśmy uczniów z różnych klas, co sądzą o takich spotkaniach. Podsumowując, można powiedzieć, że jednogłośnie przyznali, iż są one potrzebne i bardzo im pomogły w zapoznaniu się. Bardzo dziękujemy p. Ewie Bąbol za organizowanie takich zajęć! Mamy nadzieję, że wychowawcy poszczególnych klas podczas wzajemnego poznawania, równie dobrze się bawili jak ich wychowankowie.

Małgosia Moskwa 1C
Zajęcia integracyjne podobały mi się w 100%. Zabawy pozwoliły nam lepiej się poznać. Odgrywanie scenek niejednokrotnie doprowadzały mnie do śmiechu. Najbardziej podobały mi się przedstawienia o Czerwonym Kapturku. Chętnie uczestniczyłabym w takich warsztatach co miesiąc.

Dawid Baranowski 1B
Moim zdaniem integracje bardzo nas do siebie zbliżyły, jako klasę. Mogliśmy się lepiej poznać, czyli także usłyszeć o zainteresowaniach kolegów i koleżanek z klasy. W ramach integracji otrzymaliśmy od pani pedagog różne zadania m.in. przygotowanie przedstawienia historii Czerwonego Kapturka w dwojaki sposób: komiczny i dramatyczny.

Ada Niciak 1A   
Uważam, że ,,integracje klasowe" to fantastyczny pomysł! Znałam naprawdę niewiele osób z klasy i miałam problemy z przypasowaniem imienia do twarzy. Aż ciężko w to uwierzyć, że po tych kilkugodzinnych zajęciach pamiętam wszystkich! Różnicę widać od razu, na lekcjach następnego dnia czuliśmy się o wiele swobodniej i nie byliśmy aż tak zawstydzeni. Początkowo większość spodziewała się sztywnego przedstawiania się jak na spotkaniach grupy AA, okazało się jednak, że poprzez zabawę bardzo zżyliśmy się z klasą. Mimo, że to dopiero początek roku czuję, że przed nami 3 wspaniałe lata szkoły średniej.

Adam Lalek 1A
Otóż, co do pytania czy integracja była potrzebna,
moja odpowiedź jest pochlebna.
Nie wszystkim się ona podobała,
lecz na pewno klasę zintegrowała.
Już przed nią sporo osób znałem
i wcześniej się z nimi integrowałem.
Teraz wszyscy znamy się już dobrze
i wiemy że Kornel mówi mądrze.
Kornel lubi niebanalne tematy,
i ma na pieńku u Marleny taty.
Mówiąc skromnie klasa wybitnie ścisła
1A!!!! Rzecz oczywista!!

Katarzyna Pabich
Anna Wadlewska

KONTAKT

REKRUTACJA

ZASTĘPSTWA

PLAN LEKCJI

SAMORZĄD UCZNIOWSKI

DZIAŁ PRZYRODNICZO MATEMATYCZNY

DZIAŁ
HUMANISTYCZNY

DZIAŁ
JĘZYKÓW OBCYCH

DZIAŁ SPORTOWY

DZIAŁ
ARTYSTYCZNO-
KULTURALNY

PLANETARIUM

SZUKAJ