Chrobry znaczy odważny. Ale tym razem inna cecha wzięła górę - bezinteresowność. Nasza szkoła uczestniczyła w kweście PCK ,,Koszyczek Wielkanocny". Akcja trwała przez 7 dni od piątku 23 marca. Naszym zadaniem było zbieranie żywności i datków pieniężnych na rzecz ubogich rodzin. ,,Każdy zasługuje na godne uczczenie święta Zmartwychwstania Pańskiego" - ta myśl przyświecała wolontariuszom kwestującym przed Biedronką (ul. Narutowicza) i w Inter Marche.

Mimo sukcesów w ,,Koszyczku Wielkanocnym" nie spoczeliśmy na laurach. Chrobry wziął udział w kolejnej akcji PCK o nazwie ,,Godne dzieciństwo", podczas której zbieraliśmy datki do puszki na kolonie i obozy wakacyjne dla dzieci z ubogich rodzin.

Tak więc w czasie niespełna dwóch tygodni Chrobry uczestniczył w dwóch kwestach PCK, dając przykład szybkiej mobilizacji, bezinteresowności i wielkiego serca.

W kweście brali udział uczniowie klasy I c, akcję prowadziła p. Izabela Masłowska. Prezes Oddziału Rejonowego PCK w Piotrkowie Trybunalskim wystosował pisemne podzękowanie dla uczniów i nauczyciela.

 

Osoby, które brały udział w akcji "Wielkanoc z PCK":

1. Aleksandra Stępień
2. Martyna Hejniak
3. Edyta Lis
4. Justyna Bogdan
5. Ewa Mikuła
6. Dawid Stępień
7. Izabela Góźdź
8. Aneta Adamus
9.Izabela Wojtczyk
10. Michał Chmielewski
11. Martyna Rzeźnik
12. Małgorzata Ogrodnik
13. Beata Filipek

Osoby, które brały udział w akcji "Godne dzieciństwo":

1. Izabela Góźdź
2. Adrianna Madejak

KONTAKT

REKRUTACJA

ZASTĘPSTWA

PLAN LEKCJI

SAMORZĄD UCZNIOWSKI

DZIAŁ PRZYRODNICZO MATEMATYCZNY

DZIAŁ
HUMANISTYCZNY

DZIAŁ
JĘZYKÓW OBCYCH

DZIAŁ SPORTOWY

DZIAŁ
ARTYSTYCZNO-
KULTURALNY

PLANETARIUM

SZUKAJ