Stało się! W piątek, 28 września wszyscy uczniowie klas pierwszych oficjalnie dołączyli do grona  licealistów. W ramach otrzęsin, zorganizowanych przez naszych kolegów z klasy IIa, przez niemal dwa tygodnie stawialiśmy czoła różnym zadaniom i próbom, lecz dopiero punkt kulminacyjny jakim były piątkowe zmagania wyłonił ostatecznych zwycięzców tej rywalizacji.

Pierwsza z konkurencji polegała na zjedzeniu jak największej ilości chrupek w określonym czasie. Trudno było wyłonić zwycięzcę, lecz doping zgromadzonej na auli publiczności był oszałamiający. Równie ekscytującym zadaniem było utworzenie jak najdłuższego łańcucha z ubrań, gdyż w jego wykonanie zaangażowali się nie tylko zawodnicy lecz również rozentuzjazmowana widownia. Kociaki musiały również zmierzyć się ze sobą podczas testu sprawdzającego wiedzę na temat naszej szkoły oraz w konkursie na najciekawszą przysięgę ślubowania.

Emocje sięgnęły jednak zenitu gdy przyszła pora na dwie finałowe konkurencje. Wszystkie klasy pierwsze z niecierpliwością oczekiwały na ten moment. Na początek zaskoczyła nas klasa Id, perfekcyjnym wykonaniem skomplikowanego układu tanecznego do piosenki Beyonce - "Single laydies". Później, równie fenomenalna 1c, mat fizy - 1a ze świetym "Call me maybe", 1b z dyskotekowym "Daddy cool" i klasy humanistyczne, 1e w piosence "Baby don't hurt me" oraz zafascynowana egzotycznymi rytmami - 1f. Konkurencja była na naprawdę wysokim poziomie , dlatego jury miało naprawdę twardy orzech do zgryzienia...

Ostatnia i chyba budząca największe kontrowersje konkurencja polegała na wystawieniu na scenie własnej interpretacji wybranej bajki. Na wstępie mieliśmy okazję zobaczyć propozycję klasy Id - "Arielkę", która podbiła serca publiczności. Później klasa Ic z własną, wybuchową wersją "Atomówek", a następnie 1f w gangsterskiej interpretacji "Teletubies" oraz 1a z zakręconym "Kubusiem Puchatkiem". Po krótkiej przerwie na scenę wkroczyła klasa 1b prezentując "Piękną i bestię" oraz "Johnny Bravo", w wykonaniu klasy 1e.

Po długich i jakże wyczerpujących zmaganiach jury w końcu ogłosiło upragniony werdykt. Wywalczone, trzecie miejsce zajęła klasa biologiczno-chemiczna -  1d. Na podium uplasowały się również dwie klasy matematyczno-fizyczne: na drugim miejscu klasa 1b i na zaszczytnym, pierwszym miejscu klasa 1a.

Do zobaczenia za rok!

Aleksandra Marzec

 

KONTAKT

REKRUTACJA

ZASTĘPSTWA

PLAN LEKCJI

SAMORZĄD UCZNIOWSKI

DZIAŁ PRZYRODNICZO MATEMATYCZNY

DZIAŁ
HUMANISTYCZNY

DZIAŁ
JĘZYKÓW OBCYCH

DZIAŁ SPORTOWY

DZIAŁ
ARTYSTYCZNO-
KULTURALNY

PLANETARIUM

SZUKAJ