W świat nowych mediów i w rzeczywistość redakcji wkraczali uczniowie naszego liceum. 18 kwietnia 2016 r. klasa II F wraz z opiekunami - panem prof. Piotrem Grelowskim oraz panem prof. Adamem Grelowskim - brała udział w warsztatach zorganizowanych przez Katedrę Dziennikarstwa SAN w Łodzi. Uczniowie poznali tajniki dziennikarstwa telewizyjnego, prasowego i internetowego, nowych mediów oraz internetowego dziennikarstwa radiowego.


W organizacji wyjazdu na warsztaty pomagała pani prof. Bogumiła Matyszewska.


Wszystkie spotkania poprowadzili teoretycy i praktycy dziennikarstwa z SAN, a także zawodowi dziennikarze i specjaliści reprezentujący media partnerskie kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społecznej w Społecznej Akademii Nauk w Łodzi. Wywiady, próby przed kamerą, audycje na żywo, szalone tempo i intensywna praca to dla klasy II F nic strasznego.


A warsztaty dotyczyły:

  • "Dziennikarstwa telewizyjnego w praktyce" w TV Toya, które poprowadziła p. Elżbieta Grzeszczuk-Chętko (szef redakcji informacji i publicystyki).  • "Dziennikarstwa prasowego i internetowego" w Gazecie Wyborczej Łódź, które poprowadził m.in. p. Piotr Wesołowski (zastępca redaktora naczelnego oddziału w Łodzi) i inni dziennikarze pracujący "w redakcji.  • "Dziennikarstwa i nowych mediów" w Społecznej Akademii Nauk, które poprowadził p. Tomasz Jermalonek (dziennikarz, współpracownik SAN w Łodzi).  • "Internetowego dziennikarstwa radiowego" w Radiu ESKA, które poprowadził p. Grzegorz Mnich (dziennikarz w ogólnopolskiej Grupie Radiowej Eska (Eska, Plus, Wawa, Vox), kierownik katedry Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej).

 

Może teraz czas na Ciebie - poznać świat z nieco innej perspektywy. Spróbujesz? 

Wszyscy zainteresowani studiowaniem Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej oraz uzyskaniem dodatkowych informacji dotyczących tego kierunku mogą znaleźć informacje na stronie https://facebook.com/dziennikarstwoSAN?__mref=message_bubblelubMarika Sońta

KONTAKT

REKRUTACJA

ZASTĘPSTWA

PLAN LEKCJI

SAMORZĄD UCZNIOWSKI

DZIAŁ PRZYRODNICZO MATEMATYCZNY

DZIAŁ
HUMANISTYCZNY

DZIAŁ
JĘZYKÓW OBCYCH

DZIAŁ SPORTOWY

DZIAŁ
ARTYSTYCZNO-
KULTURALNY

PLANETARIUM

SZUKAJ