W dniu 16 stycznia 2018 roku w naszej szkole gościliśmy Prezydenta Miasta Piotrkowa Trybunalskiego Pana Krzysztofa Chojniaka.

Spotkanie z uczniami rozpoczęło się od krótkiego przedstawienia struktur samorządowych w Polsce. Każdy mógł wykazać się swoją wiedzą na ten temat odpowiadając na zadawane przez prezydenta pytania, dotyczące w głównej mierze powiatu. Dowiedzieliśmy się, także o istotnej roli naszego miasta w dziejach polskiego parlamentaryzmu i pierwszych obradach Sejmu właśnie w Piotrkowie Trybunalskim. Pan prezydent zdradził nam, iż w tym roku planowane są jubileuszowe obchody tych wydarzeń. Następie przeszliśmy do podsumowania 800-lecia miasta i zapoznaliśmy się z projektem „Trakt Wielu Kultur”, który obejmował remonty kamienic, ulic, a co dla nas najważniejsze - budynku naszej szkoły. Przypomnieliśmy także ważne wydarzenia kulturalne, cyklicznie odbywające się na piotrkowskiej Starówce. Poruszyliśmy również temat przyszłości miasta, która związana jest z realizacją projektu „Młode stare miasto” obejmującego m.in. budowę nowoczesnej Mediateki. Spotkanie zakończyło się miłą niespodzianką w postaci pamiątkowych albumów i wspólnego zdjęcia.

Karolina Wojciechowska IIa

KONTAKT

REKRUTACJA

ZASTĘPSTWA

PLAN LEKCJI

SAMORZĄD UCZNIOWSKI

DZIAŁ PRZYRODNICZO MATEMATYCZNY

DZIAŁ
HUMANISTYCZNY

DZIAŁ
JĘZYKÓW OBCYCH

DZIAŁ SPORTOWY

DZIAŁ
ARTYSTYCZNO-
KULTURALNY

PLANETARIUM

SZUKAJ