W ciągu ostatnich trzech lat I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego zaczyna podbijać świat przemówień.

Uczniowie i absolwenci Chrobrego, podobnie jak wielcy politycy, dowódcy czy biznesmeni, wiedzą jak ważną rolę w życiu odgrywa retoryka i sztuka argumentacji, zwłaszcza w przemówieniach. Przekłada się to na ich sukcesy. Zwłaszcza w konkursach retorycznych organizowanych przez Akademię Retoryki.

Podbój ten rozpoczęli nasi absolwenci: Marika Sońta wraz z Jakubem Podgajnikiem, przechodząc w grudniu 2019 r. do finału Akademickiego Konkursu Retorycznego, odbywającego się w Pałacu Prezydenckim. Marika zajęła wtedy 2 miejsce. Jakub natomiast zdobył zaszczytny tytuł finalisty, będąc o włos od podium.

Dobrą passę kontynuowała Julia Dramińska, tegoroczna absolwentka. Będąc jeszcze w liceum, w lutym 2020r. zdobyła wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Retorycznym, niestety nie dostając się do finałowej dziesiątki szczęśliwców. Jednak nie poddała się i jeszcze tego samego roku znalazła się w finale Akademickiego Konkursu Retorycznego, podobnie jak Jakub – ocierając się o podium i uzyskując tytuł finalistki.

Retoryczną tradycję podtrzymuje uczennica klasy 2cp – Julia Midera. Julia dostała się do finału konkursu Najlepszy Młody Mówca. Mową nt. “Szczęścia w najczystszej postaci” zjednała jury, które wybrało ją do grona 10 finalistów. A wybór z pewnością nie był łatwy, ponieważ w tym roku nadesłano aż 240 zgłoszeń z całej Polski! Nie pozostaje nam nic innego, jak trzymać za Julię kciuki, pod koniec kwietnia w czasie wielkiego finału!!!

Nasi uczniowie nie tylko utwierdzają w przekonaniu, że są zdolni i ambitni, ale także sprawiają, że Chrobry jest jedną z najlepszych szkół mówców w kraju.

Obecnie w Polsce z Chrobrym może się równać jedynie elitarne II Liceum Ogólnokształcące im. Króla Jana III Sobieskiego w Krakowie, które zbliża się liczbą sukcesów do naszej szkoły.

Samorząd Uczniowski

KONTAKT

REKRUTACJA

ZASTĘPSTWA

PLAN LEKCJI

SAMORZĄD UCZNIOWSKI

DZIAŁ PRZYRODNICZO MATEMATYCZNY

DZIAŁ
HUMANISTYCZNY

DZIAŁ
JĘZYKÓW OBCYCH

DZIAŁ SPORTOWY

DZIAŁ
ARTYSTYCZNO-
KULTURALNY

PLANETARIUM

SZUKAJ