Szanowni Państwo,

po raz kolejny organizujemy konkurs o przyznanie Stypendium Uniwersytetu Jagiellońskiego. Zwracamy się z prośbą o rozpowszechnienie poniższej oferty wśród Państwa uczniów, wierząc że spotka się ona z ich zainteresowaniem.

Stypendium UJ zostało stworzone w celu wspierania rozwoju naukowego i osobistego osób uzdolnionych, osiągających znaczące wyniki w nauce i/lub prowadzących badania naukowe, bądź też utalentowanych artystycznie, chcących rozpocząć studia na naszej uczelni.

Laureatom Stypendium Uniwersytetu Jagiellońskiego zapewniamy:

stypendium w wysokości 2100 zł miesięcznie, przyznawane na cały okres jednolitych studiów magisterskich, studiów pierwszego lub drugiego stopnia;
uzyskanie maksymalnego wyniku kwalifikacji w rekrutacji na studia na wybranym przez Stypendystę kierunku (poza kierunkami prowadzonymi przez Collegium Medicum UJ);
możliwość realizacji programu studiów według indywidualnego planu lub programu studiów;
opiekę naukową nauczyciela akademickiego UJ;
gwarancję miejsca w akademiku.
Nabór wniosków w konkursie o Stypendium trwa do 15 kwietnia 2024 roku. W tym czasie kandydat powinien wypełnić formularz zgłoszeniowy oraz przesłać drogą mailową dokumenty i przygotowane przez siebie materiały.

Konkurs o przyznanie stypendium składa się z dwóch etapów. W pierwszym etapie Kapituła Stypendium dokonuje selekcji zgłoszeń na podstawie dostarczonych materiałów. W drugim etapie Kapituła prowadzi rozmowy kwalifikacyjne z wybranymi kandydatami, podczas których będą oni mogli dodatkowo zaprezentować swoje osiągnięcia oraz zainteresowania, pomysły, projekty i plany, które chcieliby zrealizować, studiując na Uniwersytecie Jagiellońskim.

Rocznie oferujemy 7 stypendiów.

Do udziału w konkursie zapraszamy:

uczniów klas maturalnych;
absolwentów liceum/technikum, którzy ukończyli szkołę średnią nie dawniej niż w 2021 r. i nie podjęli studiów;
studentów studiów pierwszego stopnia, którzy ukończyli szkołę średnią nie dawniej niż w 2020 r., i chcą podjąć studia drugiego stopnia.
O korzyściach płynących z naszego Stypendium najlepiej opowiadają sami Stypendyści: stypendia.uj.edu.pl/stypendium-uj/materialy-informacyjne.

Na naszej stronie zamieściliśmy również materiały, które mogą Państwo wykorzystać na stronach internetowych czy w mediach społecznościowych, aby wiadomość o Stypendium dotarła do zainteresowanych nim uczniów.

Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowymi informacjami na temat Stypendium oraz z jego regulaminem, umieszczonymi na stronie stypendia.uj.edu.pl. Chętnie udzielimy odpowiedzi na ewentualne pytania – jesteśmy do Państwa dyspozycji pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub numerem telefonu (+48) 12 663 26 29.

 
 
Szczegółowe informacje na stypendia.uj.edu.pl

KONTAKT

REKRUTACJA

ZASTĘPSTWA

PLAN LEKCJI

SAMORZĄD UCZNIOWSKI

DZIAŁ PRZYRODNICZO MATEMATYCZNY

DZIAŁ
HUMANISTYCZNY

DZIAŁ
JĘZYKÓW OBCYCH

DZIAŁ SPORTOWY

DZIAŁ
ARTYSTYCZNO-
KULTURALNY

PLANETARIUM

SZUKAJ