Dnia 14 grudnia 2017 roku w naszej szkole odbyła się realizacja projektu Przeczytałem i polecam. W szkolnej auli uczniowie zaprezentowali dla klas II wybrane przez siebie książki z biblioteki szkolnej.

Na początku pan dyrektor Henryk Michalski przypomniał o powiększeniu naszego księgozbioru o ponad 400 pozycji z zakresu literatury młodzieżowej, fantastycznej, kryminalnej czy historycznej.

Następnie, wybrane książki zostały zaprezentowane przez uczniów naszej szkoły: Julię Bocheńską, Katarzynę Cieślik, Katarzynę Chrzanowską, Aleksandrę Grelowską, Paulinę Krasoń, Jakuba Łągwę, Natalię Szczepkę i Martynę Tarczyńską z klasy IE; Karolinę Grzywacz i Adriannę Kopacz z klasy IIC; Olgę Leśniewską i Weronikę Leśniewską z klasy IID oraz Annę Kopeć i Julię Heinzel z klasy IIF. Z kolei Bartosz Jadwiszczak wykonał multimedialną oprawę do wygłaszanych recenzji, a zdjęcia zrobiła Michalina Ciach (oboje z klasy IIF). Miłośnicy literatury opowiedzieli krótko o fabule opisywanych książek oraz wyjaśnili, dlaczego warto po nie sięgnąć. Na koniec prezentacji zabrał głos pomysłodawca i opiekun przedsięwzięcia pan Adam Grelowski, który również przybliżył uczniom klas II wybrane przez siebie pozycje oraz zachęcił do skorzystania z rozmaitych nowości z naszej biblioteki.

Spotkanie odbyło się w przyjemnej atmosferze, a drugoklasiści poznali dokładniej kilka książek, które mogą następnie wypożyczyć ze szkolnej biblioteki. Mamy nadzieję, że powzięte w ramach projektu działania, prowadzące do popularyzacji czytelnictwa w naszej szkole, przyniosą pozytywny skutek, a powiększony księgozbior szybko zostanie wypożyczony :)

Lista omówionych książek:
Długa Ziemia Terry Pratchett, Stephen Baxter
Carrie Stephen King
Bastion Stephen King
Czerwone gardło Jo Nesbø
Dawca Tess Gerritsen
7 dni Eve Ainsworth
Rok 1984 George Orwell
Endgame. Wezwanie James Frey
November 9 Colleen Hoover
Śladami gwiazd II RP. Miejsca ludzie historie. Ida Świerkocka
Harda Elżbieta Cherezińska
Promyczek Kim Holden
Ćpunka Barbara Rosiek
Wroniec Jacek Dukaj
Gra w kości Elżbieta Cherezińska

Samorząd Uczniowski

KONTAKT

REKRUTACJA

ZDALNE NAUCZANIE

ZASTĘPSTWA

PLAN LEKCJI

SAMORZĄD UCZNIOWSKI

DZIAŁ PRZYRODNICZO MATEMATYCZNY

DZIAŁ
HUMANISTYCZNY

DZIAŁ
JĘZYKÓW OBCYCH

DZIAŁ SPORTOWY

DZIAŁ
ARTYSTYCZNO-
KULTURALNY

PLANETARIUM

SZUKAJ