Szanowni Państwo, Dyrektorzy i Nauczyciele,

Mamy zaszczyt zaprosić Państwa szkołę do udziału w Olimpijskiej Lidze Astronomicznej, inicjatywie organizowanej przez Klub Astronomiczny Almukantarat. Jest to wydarzenie edukacyjne, które ma na celu rozwijanie zainteresowań astronomicznych uczniów oraz poszerzanie ich wiedzy w dziedzinie astronomii, fizyki i matematyki.

Olimpijska Liga Astronomiczna jest skierowana do uczniów, którzy w roku szkolnym 2023/2024 uczęszczają do szkoły ponadpodstawowej lub 8 klasy szkoły podstawowej. To doskonała okazja dla Państwa uczniów, aby pogłębić swoją pasję do nauk przyrodniczych i uczestniczyć w konkursie, który może być inspiracją do dalszej edukacji i rozwoju.

Główne cele Ligi Astronomicznej to:
- Pomoc uczestnikom w rozwoju zainteresowań astronomicznych.
- Poszerzenie wiedzy uczestników w dziedzinie astronomii.
- Przygotowanie uczestników do udziału w Olimpiadzie Astronomicznej.

Główną nagrodą dla zwycięzcy Ligi jest w pełni opłacony pobyt na letnim obozie Klubu Astronomicznego Almukantarat. Dla Laureatów konkursu przewidziane jest częściowe pokrycie kosztów uczestnictwa w ww. obozie.
Format konkursu:

Konkurs będzie składać się z publikowanych co tydzień pojedynczych zadań pod adresem: https://almukantarat.pl/liga-astronomiczna/, które uczniowie po rozwiązaniu powinni przesłać drogą mailową w przeciągu 7 dni od opublikowania. Uczestnicy będą mogli korzystać z dostępnych źródeł informacji, jednak oczekuje się, że rozwiązania będą samodzielne i oryginalne.

Udział w konkursie jest całkowicie bezpłatny.
Aby zgłosić się do udziału w Olimpijskiej Lidze Astronomicznej, uczestnicy powinni przesłać podpisany regulamin i zgody RODO na adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Załączniki oraz dodatkowe informacje znajdują się pod adresem: https://almukantarat.pl/liga-astronomiczna/, a także na facebooku Ligi: https://www.facebook.com/LigaAstronomiczna.

Wierzymy, że Olimpijska Liga Astronomiczna może stać się inspiracją dla uczniów, pomagając im rozwijać swoje zdolności i pasję w dziedzinie astronomii. Uprzejmie prosimy o rozpowszechnienie wiedzy o konkursie oraz jego Regulaminu wśród młodzieży. Dziękujemy za uwagę i mamy nadzieję na udział Państwa uczniów w Olimpijskiej Lidze Astronomicznej!

Jeśli mają Państwo jakiekolwiek pytania lub potrzebują dodatkowych informacji, prosimy o kontakt pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Serdecznie zapraszamy,
Klub Astronomiczny Almukantarat

KONTAKT

REKRUTACJA

ZASTĘPSTWA

PLAN LEKCJI

SAMORZĄD UCZNIOWSKI

DZIAŁ PRZYRODNICZO MATEMATYCZNY

DZIAŁ
HUMANISTYCZNY

DZIAŁ
JĘZYKÓW OBCYCH

DZIAŁ SPORTOWY

DZIAŁ
ARTYSTYCZNO-
KULTURALNY

PLANETARIUM

SZUKAJ