Informacja o Ogólnopolskim Konkursie Fizycznym „Lwiątko".

 

Szanowni Państwo,

Pragniemy poinformować o kolejnej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Fizycznego „Lwiątko". Konkurs rozgrywany jest w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych i w całej Polsce w sześciu kategoriach:

klasy 7 szkoły podstawowej,

klasy 8 szkoły podstawowej,

klasy 1 liceum i technikum,

klasy 2 liceum i technikum,

klasy 3 liceum i technikum,

klasy 4 liceum oraz 4 i 5 technikum.

Patronami konkursu są: Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego, Polskie Towarzystwo Fizyczne, Oddział Krakowski Polskiego Towarzystwa Fizycznego oraz Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Przedmiotów Przyrodniczych.

Konkurs odbędzie się w szkołach w poniedziałek, 25 marca 2024 r.

Szkoły mogą zgłosić uczestników do 8 marca 2024 r. za pomocą formularza na stronie internetowej www.lwiatko.org. Opłata konkursowa wynosi 17 zł od każdego zgłoszonego uczestnika. Szczegółowe informacje są dostępne na stronie internetowej.

Zachęcamy do pobrania plakatu konkursowego.

Na naszej stronie internetowej są dostępne do pobrania m. in. zestawy zadań i broszury (w postaci plików pdf) z rozwiązaniami zadań z ubiegłych edycji „Lwiątka". Stanowią one nie tylko „rozgrzewkę" dla uczniów biorących udział w konkursie, ale również mogą być przydatne jako materiały dydaktyczne do pracy z uczniami zainteresowanymi fizyką.

"Lwiątko" jest doskonałą okazją do zaangażowania uczniów w fascynującą dziedzinę fizyki. Udział w Konkursie daje uczniom szansę na rozwijanie swoich umiejętności, zdobywanie wiedzy oraz budowanie pasji do nauki. Dlatego chcielibyśmy Państwa serdecznie zachęcić do włączenia się w naszą inicjatywę i wprowadzenia uczniów w fascynujący świat fizyki. Tylko wspólnymi siłami możemy przyczynić się do rozwoju edukacyjnego młodych talentów!

Na laureatów czekają atrakcyjne nagrody - kalkulatory naukowe CASIO!

Serdecznie zapraszamy Państwa szkołę do udziału w konkursie.

https://www.facebook.com/KonkursFizycznyLwiatko

Z poważaniem

Fundacja Akademia Młodych Fizyków

 

KONTAKT

REKRUTACJA

ZASTĘPSTWA

PLAN LEKCJI

SAMORZĄD UCZNIOWSKI

DZIAŁ PRZYRODNICZO MATEMATYCZNY

DZIAŁ
HUMANISTYCZNY

DZIAŁ
JĘZYKÓW OBCYCH

DZIAŁ SPORTOWY

DZIAŁ
ARTYSTYCZNO-
KULTURALNY

PLANETARIUM

SZUKAJ