W tym roku obchodzimy jubileusz 800-lecia powstania naszego miasta. Wśród licznych wydarzeń upamiętniających jego historię znajdziemy również Wielki Test Wiedzy o Piotrkowie Trybunalskim. 9 marca miał miejsce pierwszy etap tego konkursu. Test składający się z 30 pytań wyłonił trójkę najlepszych, którzy reprezentowali szkołę w dalszym etapie.

Finał odbył się w środę - 5 kwietnia w Miejskim Ośrodku Kultury. Do zmagań stanęło dziesięć piotrkowskich szkół ponadgimnazjalnych oraz jeden zespół reprezentujący mieszkańców Piotrkowa. Drużyny odpowiadały poprzez specjalną aplikację na smartfony. Pytania były bardzo interesujące, a rywalizacja zacięta. Dodatkowo czas umilały występy uczniów z piotrkowskich szkół, którzy zaprezentowali utwory i scenki teatralne z filmów kręconych w naszym mieście, takich jak "Vabank" czy "Akademia Pana Kleksa".

W ścisłym finale zmierzyły się zespoły z I LO i III LO, jednak to uczniowie "Chrobrego" - Szymon Kornacki I A, Mateusz Cybart II B, Mateusz Hajnas II E, wykazali się większą wiedzą i tym samym zajęli I miejsce. Na podium (III miejsce) znaleźli się również mieszkańcy Piotrkowa, wśród których była absolwentka naszego liceum - Olga Grabara. Zwycięskie drużyny otrzymały nagrody rzeczowe o łącznej wartości 5 tys. zł m. in. tablety i karty podarunkowe. Zarówno uczestnicy jak i osoby siedzące na widowni mogły poszerzyć swoją wiedzę o historii Piotrkowa.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom dobrej zabawy i do zobaczenia za kolejne 100 lat!

https://www.youtube.com/watch?v=3ZH_tGJYjVM

Adam Chojnacki


KONTAKT

REKRUTACJA

ZASTĘPSTWA

PLAN LEKCJI

SAMORZĄD UCZNIOWSKI

DZIAŁ PRZYRODNICZO MATEMATYCZNY

DZIAŁ
HUMANISTYCZNY

DZIAŁ
JĘZYKÓW OBCYCH

DZIAŁ SPORTOWY

DZIAŁ
ARTYSTYCZNO-
KULTURALNY

PLANETARIUM

SZUKAJ