Zapraszamy do obejrzenia prac powstałych podczas I UCZNIOWSKIEGO PLENERU MALARSKIEGO, który odbył się w październiku w naszej szkole. W plenerze pod hasłem „CHROBRY” W KRAJOBRAZIE MIEJSKIM, zorganizowanym przy wsparciu Dyrekcji Szkoły przez nauczyciela Roberta Cieślaka, wzięli udział uczniowie klas I – III. Dziś prezentujemy prace młodych artystów.

 

W pierwszym plenerze malarskim I LO wzięło udział ośmioro uczniów klas I – III: Paulina Adaszek (IIC), Konstancja Binkowska (IA), Alicja Jonczyk (IA), Magdalena Krzesińska (IIID), Marcelina Kujawiak (IIF), Anna Łukaszewska (IIIB), Paulina Tłoczek (IIIA) oraz Michał Trawiński (IIIA).

O plenerze, który odbył się 9 października, pisaliśmy już na stronie naszej szkoły. Przypomnijmy, młodzi adepci sztuki otrzymali do dyspozycji sztalugi, płótna malarskie, farby olejne, terpentynę oraz zadanie „sportretowania budynku szkolnego osadzonego w krajobrazie miejskim”. Jedna z uczestniczek zdecydowała się na sportretowanie budynku szkolnego w formie rysunku, pozostali postanowili spróbować swych sił w technice olejnej.

Po pracy w plenerze uczestnicy wykańczali swoje prace w pracowni szkolnej, niektórzy także w domach.

Dziś prezentujemy efekty ich pracy. Obrazy są prezentowane w kolejności alfabetycznej.

r.

Paulina Adaszek (IIC)

Konstancja Binkowska (IA)

Alicja Jonczyk (IA)

Magdalena Krzesińska (IIID)

Marcelina Kujawiak (IIF)

Anna Łukaszewska (IIIB)

Paulina Tłoczek (IIIA)

Michał Trawiński (IIIA)

KONTAKT

REKRUTACJA

ZASTĘPSTWA

PLAN LEKCJI

SAMORZĄD UCZNIOWSKI

DZIAŁ PRZYRODNICZO MATEMATYCZNY

DZIAŁ
HUMANISTYCZNY

DZIAŁ
JĘZYKÓW OBCYCH

DZIAŁ SPORTOWY

DZIAŁ
ARTYSTYCZNO-
KULTURALNY

PLANETARIUM

SZUKAJ